Pótfelvételi ponthatárok: rekordot döntött a pécsi egyetem
Tizenegyezer diákot vettek fel az egyetemek és főiskolák az idei pótfelvételi eljárásban - közölte az Oktatási Hivatal.
Tizenegyezer diákot vettek fel az egyetemek és főiskolák az idei pótfelvételi eljárásban - közölte az Oktatási Hivatal.
Hétfő este kihirdették a 2011-es pótfelvételi ponthatárait - a legtöbb pont a Pécsi Tudományegyetem gazdasági idegen nyelvű menedzser és szülésznő képzéséhez kellett.
”Felvételi döntés: technikai elutasított állapot, vonalhúzás előtt” – ez az üzenet jelent meg a pótfelvételizőknek hétfő este az e-felvételi rendszerében. A hibát azóta elhárították, a legtöbb diák már megkapta a sikeres felvételiről szóló üzenetet, miután belépett a felhasználónevével és a jelszavával a felvi.hu-ra.
”Felvételi döntés: technikai elutasított állapot, vonalhúzás előtt” – ez az üzenet jelent meg a pótfelvételizőknek hétfő este az e-felvételi rendszerében.
Kihirdették a 2011-es pótfelvételi ponthatárait: 2011 legnépszerűbb szakjához, a gazdálkodási és menedzsmenthez a Kodolányi János Főiskolán 377, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen 336 pont kellett. Több mint 13 ezren adták be a jelentkezésüket valamelyik költségtérítéses alap- vagy mesterszakra, felsőfokú szakképzésre.
Ma hirdetik ki a felsőoktatási pótfelvételi ponthatárait - majdnem 13 ezren adtak be kérelmet.
Négy nap múlva hirdetik ki a felsőoktatási pótfelvételi ponthatárait; az eljárásban csaknem 13 ezren adtak be kérelmet. A ponthatárokat a www.felvi.hu oldalon teszik közzé.
Augusztus 9-ig lehet jelentkezni a 2011-es pótfelvételin meghirdetett alap- és mesterszakokra, felsőfokú szakképzésekre, ezért az Educatio Nonprofit Kft. ügyfélszolgálata késő estig tart nyitva.
Már csak három napig lehet jelentkezni a 2011-es pótfelvételire: összesen ezeregyszáz alapképzés, ezer mesterszak és négyszáz felsőfokú szakképzés közül választhatsz.
Több mint ezeregyszáz alapképzés, ezer mesterszak és négyszáz felsőfokú szakképzés közül választhatsz a 2011-es pótfelvételin. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat és a határidőket.
Nincs veszve semmi, ha idén nem sikerül a felvételi - jövő nyárig beiratkozhatsz egy OKJ-s képzésre, tanulhatsz nyelvet, jelentkezhetsz önkéntesnek vagy szerezhetsz szakmai tapasztalatot. Feltérképeztük a lehetőségeket.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.